+90(332)
239 2000

AR&GE

Ar-Ge ve yenilik faaliyetleri güçlü bir geleceğin için altın anahtarı haline gelmiştir. Bu fikir doğrultusunda; Motus Otomotiv Makine ve Metalurji San ve Tic A.ş. “29.12.2017” tarihinde 5746 Sayılı Kanun Kapsamında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Ar-Ge Merkezi” olarak tescil edilmiştir.

Şirketimiz Ar-Ge Merkezince;

• Faaliyetlerimiz kapsamında bilgi üretmeyi amaç edinen ve var olandan faydalanarak bilgiyi sistematik bir şekilde daha öteye taşıma prensibini taşımaktadır.
• Yenilikçi bir bakış açısıyla inovasyon yapmayı benimsemiştir.
• Teknoloji bakış açımız; var olanı ilerletme ya da yeni bir teknolojinin öcüsü olmaktır.
• Çalışmalarında; minimum enerji tüketimi, maksimum verimlilik ve en yüksek kalite standartlarında uygun ürün elde etmeyi hedeflemektedir.
• Tüm bunları yaparken; çevreye duyarlı, insana ve doğaya saygı gösteren bir tutumda hareket edilmektedir.
• Proje fikirleri sonucunda doğacak patent hakları konusunda çalışmalar yürütülürken, Fikri Sınai Mülkiyet Haklarına uygun davranış sergilemeyi de ilke edinmiştir.


Ar-Ge Merkezi sahip olduğu bu bilinç doğrultusunda hareket ederken; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK TEYDEB, KOSGEP gibi platformlarda çok sayıda proje başarmış ve halen yürütmektedir. Bilgiyi etkin bir şekilde kullanan Motus Ar-Ge, aynı zamanda elde edilen verilerin çeşitli ulusal-uluslararası platformlarda yayına çevrilmesiyle literatüre de büyük katkılar sağlamaktadır. Ar-Ge Direktörlüğü altında faaliyetini sürdüren “Fikri Sınai Mülkiyet Hakları” birimimizce yürütülen çalışmalar sonucunda; tescil edilmiş ve başvurusu yapılarak incelemesi devam eden ulusal ve uluslararası patent çalışmaları etkin bir şekilde sürmektedir.

Sektöre yön veren güç

Motus güçlü altyapısı, gelişmiş makine parkı, yüksek kapasiteli üretimi, geniş ürün gamı, yetkin ve tecrübeli personeli ile ulusal ve uluslararası zeminde büyüyen bir markadır. MOTUS, sektöründe “kural koyan” uluslararası bir marka olmayı hedef olarak benimsemiştir...